http://www.elisiorgumodelleri.com/wp-content/themes/elisi
Anasayfa Ok Ok Erkek Bebek Örgü Pantolon Kazak Takımı
Sponsor Bağlantı

Erkek Bebek Pantolon Takımı yapımı www.elisiorgumodelleri.com  yapımı kesimi ve detaylarını bulabilirsiniz.  El marifetine güvenen bayanlar artık sizlerde bebeğinize güzel güzel takımlar örebileceksiniz. Üstelik mağzalarda gördüğünüz onca pahalı örgülere hiç gerek yok. Sizler kendi ipinizle harikalar yaratabilirsiniz. Bebek Örgüleri detayları elisiorgumodelleri.com da

erkek-bebek-kazak-pantolon-bere-orgu ornekleriKAZAK – ARKA KISIM: 76 ilmek ile örmeye başlanır. 12 sıra ile devamı 2+2 lastik yapılır, ilk düz bölüm sırada sıra boyunca 8 ilmek artırılarıp 84 İlmeğe ulaşılır. Beden boyunu da şu şekilde yapacaksınız  : 21 cm’de kol evi için 3+2+1+1+1 kesilir. 12 cm daha örgülenip ilmekler kesilip bitirilir.
ÖrNek: 76 ilmek start verilir. oniki sıra 2 + 2 lastik yapılır, ilk düz sırada sıra boyunca 8 İlmek artırılarak
84 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 17 cm’de yaka için İlmekler ortalanarak V yakanın kenarından önce 2 sırada bir, daha sonra 4 sırada bir l’er ilmek kesilmeye başlanır. Beden boyu 21 cm’de kol evi için 3+2+1+1+1 kesilir. Omuzlarda 24 ilmek kalana dek ilmek kesimi yapılıp 24 ilmek kesilip bitirilir. Yakanın diğer yarısı da aynı şekilde örülür.
KOL Bölümü: Omuzlar dikildikten sonra kol için şişe 60 İlmek toplanır. 24 cm düz örülür.
Kol lastiğine geçilmeden aynı sırada 10 ilmek aralıklı kesilerek 42 ilmek, 12 sıra 2+2 lastik örülür, ilmekler kesilip kol bitirilir.
YAKA: 42 ilmek başlanır. 18 sıra 2+2 lastik örgülenip ön bedenin yaka kısmına dikilir. 42 ilmek başlanır. 12 sıra 2+2 lastik örgülenip, arka bedenin yaka kısmına dikilir.
PANTOLON: 66 İlmek başlanır. 6 cm düz örülür. Pantolonun İç kısmının taş tarafından 1 ilik açılır ve bu işlem 6 cm’de bir yapılarak toplamda 3 İlik açılmış olur. 24 cm örüldükten sonra aynı şekilde yapılan pantolon bacak kısımları bir şişe toplanır. 14 cm düz örgülür. 15. cm’de örgünün başından 37 ilmek örülür 2 defa 2 ilmek _ kesilir, örgünün diğer başında 37 ilmekten önce 2 defa 2 ilmek kesilir ve 37 ilmek örgülür.
Bu işlem her düz sırada 6 defa tekrarlanır. 6 sıra düz ördükten sonra ilmekler ortalanarak pantolonun dış kısmından her düz sırada l’er İlmek kesilmeye başlanır. Diğer bölümde aynı şekilde kesilmeye başlanır. Ortalanan ilmeklerde 10 ilmek kalana dek bu kesme işlemi yapılır. 10 ilmek kaldığında 15 cm düz örgülerek askılarda bitirilir. Pantolonun diğer yarısı da aynı şekilde yapılarak dikilir.

 

 

Kolay gelsin hanımlar.

 

www.elisiorgumodelleri.com

Çocuk Örgü Modelleri

 

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Menüler

Lif Modelleri

Sponsor Reklam

Günlük Burç Yorumları